Sosyal Medya

Sosyal medya sadece web sitenizin trafiğini arttırmaz

Sosyal medya kullanımının geniş kitlelere ulaşması henüz çok yeni ve bunu 2010 gibi kabul edersek henüz 4 sene oldu. İlk başlarda buna sadece web sitesinin trafiğini arttıracak bir araç olarak görüyorduk. Ama o kadar hızlı gelişti ve değiştiki artık herbiri şirketler için ayrı bir pazarlama mecrası oldu ve ilerde çok daha fazlası olacak gibi görünüyor.

Sosyal medya yönetiminde görsel hazılamak ve içerik üretmek artık yetmiyor

Google ve facebook ödeme sistemlerini bir sonraki aşamaya taşıyor. Yakın bir zamanda belki banka sanal posları yerine bunları kullanıcaz. Yurtdışı sitelerde bu görülmeye çoktan başladı. 

Google+' ta yayınladığınız makaleler, youtube kanalınızda yer verdiğiniz videolar ve sosyal medya paylaşımlarınız google aramalarının en üstünde çıkmaya başladı. Buda demektirki artık arama motoru optimizasyonunda da sosyal medya çok önemli.

Foursquare yorumlarına bakmadan bir yere gitmez olduk, donanım haberde ürün/firma yorumlarına bakmadan kaçımız ürün satın alıyor artık.

Sosyal medya takviminde bir ay insanların bir yılı

Her altı ayda bir işletmeler sosyal medya ajansını değiştiriyor. Bazen hizmet alanda hizmet verende memnuniyetsizliklerini dile getiriyorlar. Bizce bunun asıl nedeni sosyal medya takviminde bir ay insanların bir yılına denk geliyor olması. Evet gerçektende çok hızlı gelişiyor ve değişiyor. Ve buna işletmeler/kişiler ayak uydurmakta çok zorlanıyor. Bazen yüksek bütçeler ayrılmasına rağmen yapılan uygulamalardan istenen sonuçlar elde edilemiyor. Ama buna üzülmemek gerekiyor çünkü başarısız bir uygulama bile marka bilinirliğinizi artırır, sosyal medya var olduğunuzu gösterir ve ilerde yapağınız doğru uygulamalar için yol haritası çizer. Ve karamsarlığa kapılmamak lazım, zaman geçtikçe hizmet alanlar ve hizmet verenler tecrübelenecek, işletme hafızası genişleyecek ve değişim hızı azalacak.

Sosyal medya çözümlerimiz

Sosyal medya Uygulamaları

Hedef kitlenizi sizin ile beraber belirler ve bu kitle ile nasıl iletişim kuracağımızı tartışırız. Hangi uygulamaların kullanılması gerektiğini, yapılacak kampanya, yarışma ve promosyonlar için yaratıcı fikirler üretmeye çalışırız. Size özel uygulamalar üretiriz. Hazır uygulamalarımız için Sosyalin: Sosyal Medya Uygulamaları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal medya içerik yönetimi

Hedef kitlenize yönelik  ürün/hizmet tanıtımları, kampanyanya duyuruları, işletmenizden haberler, sektörel haberler vb. gibi konularda üzerinde konuşulan içerik ve görseller hazırlarız, yayınlarız ve raporlarız. Dilerseniz bu içeriklei reklam hizmetimizle birleştirir, içeriğin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlarız. 

Sosyal medya reklamları

Pazarlama stratejisini planlarız. Ayırmanız gereken bütçeyle veya ayırdığınız bütçeyle maksimum faydayla neler yapılabileceğini analiz ederiz. Hedef kitlenizi sizin ile beraber belirler ve bu kitle ile nasıl iletişim kuracağımızı tartışırız. Ve bunda tamamen şeffaf davranır, ilgili mecralara olan ödemelerin sizin üzerinden yapılmasını sağlarız. Kampanya raporlarını sizinle paylaşırız. Facebook reklamları, Youtube Reklamları, Twitter promted tweets reklamlarınız için bizden hizmet alabilirsiniz.

Diğer

  • Marka Konumlandırma
  • Topluluk Yönetimi
  • Monitoring
  • Optimizasyon